Rekreace ZH MSK

Rekreace ZH MSK 2017

Hodnocení rekreace ZH MSK 26. 6. – 30. 6. 2017

Statistika: Celkem je 138 ZH, 124 mužů, 14 žen.

Pro omezenou kapacitu se v Komorní Lhotce letos zúčastnilo 22 ZH + rodinní příslušníci a 4 hosté z Polska. Celkem 48.účastníků.

Dne 26.6.2017 jsme se sjeli do penzionu Zátiší k obědu. Po obědě vedoucí Vašek Helis nás seznámil s programem na celý týden. Odpoledne a večer jsme se seznamovali s okolím. V úterý po snídani jsme se vydali na zájezd, který pro nás připravil Vojta Seidler z okresu Opava. Nejprve jsme se zastavili v nové výjezdové stanice v Nošovicích pro všechny složky IZS. Byl nám předán zajímavý výklad zpestřený o zážitky ze života hasičů. Po polední přestávce v pivovaru „U Koníčka“ jsme navštívili závod Hyundai. Nejprve jsme zhlédli prezentaci a pak jsme dvěma vláčky projeli provozy, ve kterých jsme viděli moderní manipulační systémy. Byl to opravdu velký zážitek při setkání s moderní technikou 21. století. Nakonec jsme odjeli do Frýdku Místku, kde jsme navštívili podle zájmu zámek, baziliku a také jsme se občerstvili. Večerní část vyplnil Břeťa Grulich upevňováním vztahů ZH při grilovačce, kde se mazaly příslušnosti k okresům. Středu vyplnila individuální činnost. Někteří vyrazili pěšky, jiní auty do okolí. Polští kolegové s manžely Seidlerovými vyrazili na prohlídku skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Někteří využili k osvěžení v parném dni i bazén. Vyvrcholením dne večerní diskotéka, kterou precizně připravil a řídil Vašek Helis. Nejprve popřál účastníkům, kteří se letos dožívají kulatých nebo půlkulatých narozenin a pak jim zahrál sólo.

Za krásně prožitý večer mu móóc děkujeme. Ve čtvrtek byl dopoledne volný program a odpoledne se uskutečnila beseda s představiteli SH ČMS a HZS MSK. Mezi Zasloužilé hasiče zavítali pánové:

Ing. Leo Kuběna – starosta KSH MSK, pan Dalibor Velčovský – starosta OSH ČMS Frýdku Místku, plk. Ing. Vojtěch Nezval – ředitel HZS Ú.O. Frýdek Místek, pan Zdeněk Sosna – náměstek starosty OSH ČMS Karviná a vedoucí okresního aktivu ZH Karviná pan Vladislav Jastrzembski, kteří nás seznámili s aktualitami v hasičské činnosti. Zdravici pronesl také zástupce polských stražáku pan Jerzy Szkatula.

Večer byl volný program. Všichni jsme byli spokojeni s ubytováním, se stravou i s příjemným personálem. Někteří účastníci také využili nabídku pobytu v solné jeskyni a infrasauně. Přálo nám i počasí. V pátek po snídani jsme se většina loučili s pěkným prostředím penzionu Zátiší s přáním, aby se pobyty střídaly v Jánských Koupelích a tady.

Závěrem bychom chtěli poděkovat Vaškovi Helisovi, že o nás vzorně pečoval.

Děkujeme.

Hodnotící komise:

Vojtěch Seidler, Břetislav Grulich, Wippler Konrád

Foto z akce zde: