Krajský pohár MSK v TFA

I. ročník poháru MSK – TFA 2020

V roce 2020 se v MSK uskutečnil první ročník soutěže o „POHÁR KSH MSK v TFA“. Soutěž byla organizována krajským sdružením ve spolupráci s dotčenými jednotlivými SDH. Garantem celé soutěže poháru v TFA byla krajské odborná rada represe.

Do poháru soutěže v TFA bylo z počátku zahrnuto pět závodů. Z důvodu mimořádných opatření vlády v souvislosti vzniklou pandemii COVID 19, byly zrušeny tři závody. Po rozvonění vládních opatření, které umožňovaly sportovní aktivitu, a při dodržení přísných hygienických opatření byly propozice upraveny a nakonec se podařilo uskutečnit tři závody, které byly zahrnuty v poháru TFA a to:

22.8.2020 – SDH Bobrovníky

05.9.2020 – SDH Hať

19.9.2020 . SDH Bohuslavice

Soutěž byla organizována jak pro kategorii ženy /bez rozdílu věku/, tak pro kategorii muži rozdělenou na věkové skupiny do 34 let a nad 35 let.

Celkově se do poháru v TFA se zapojilo 43 závodníků z toho sedm ženy a 36 mužů. Do poháru se zapojil i polský reprezentant z PSP Žory Marcin Zdzieblo, který se už tradičně zúčastňuje závodů TFA v Moravskoslezském kraji.

V kategorii ženy zvítězila a získala pohár KSH Gabriela Martynková z SDH Český Těšín a v kategorii muži si odnesl pohár KSH Miroslav Hanel z SDH Darkovice. Součást poháru byla i kvalifikace a nominace družstva reprezentantů KSH MSK na MČR v TFA ve Svitavách. Bohužel druhá vlna pandemie COVID 19 zhatila naše plány uspět na mistrovství ČR.

Organizační zabezpečení soutěže

Celkové výsledky krajského poháru TFA 2020